Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

+37
baco
vacaroz
subsonique
Koma
trigon
justmecrazZy
Rookie
tattoo_maker
mariusik
mtattoo
sever
young_boy_florin
CryTattoo
tattoo_by_flo
MYKE
vally
Eurydice
BUJ3
rhearranged
jokerasu
senzation
anuuu
Diki
tyonutz
alexsally
tattoos
sicko
nosferatum
Riwe
sebastien tattoo
danieleion
nick_style
Piticu
paul_packmann1982
Bogdanflorin
geta
Ova-Tattoo Art
41 participanți

Pagina 9 din 18 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Urmatorul

In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de MYKE Mier Aug 18, 2010 11:06 am

DACA AI TIMP SI VREI INTRA SA IMI VEZI LUCRARILE SI EXPRIMA TI O PARERE ....INDIFERENT CARE O SA FIE SI CUM O SA FIE ...BUNA SAU REA ....

WWW.ARTIST-TATTOO.COM

VALABIL PT OVA .....NU SI PT ALTII CARE AU DOAR OCHIUL CRITIC !!!
MYKE
MYKE

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 48
Location : BUCURESTI
Data de inscriere : 01/02/2009

http://WWW.ARTIST-TATTOO.COM

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Sept 08, 2010 6:56 pm

senzation a scris:va astept la iasi la tattoo convention in octombrie Razz Cine vine sa ma anunte poate ne vedem la o bere!
eu in perioada aia am sa fiu pe la bacau. bacau -iasi 100km. mai bine zis nimica toata. vin 100%. sper sa nu fie zapada,am tractiune spate la masina... mai vb aici si eventual facem si un schimb de nr de tel.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty h

Mesaj Scris de senzation Joi Sept 09, 2010 9:57 am

pai daca vii da un telefon la nr 0755412990 Vlad ma chiama. Oricum pana in noiembrie nu ninge sigur. Vine si nosferatu poate ajunge si nick
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Eurydice Dum Oct 24, 2010 4:12 pm

am un tatuaj nou Very Happy ... vroiam sa ma laud un pic .. pentru ca am lucrat si eu asa putzin la el... plus de asta, am rezolvat problema cu aparatele mele, si anume lamela.. de-aia nu-mi ramanea nici tusul calumea in piele... si mai vroiam sa zic , cine se duce la concursul de la sf gheorghe?? .. ca ma bate gandul daca fac rost de bani, sa ma duc macar la cursul/seminarul de care zic ei.. pareri?? idei?? merita efortul??
Eurydice
Eurydice
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2010

http://www.breslo.ro/Shop/eurydice

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Lun Oct 25, 2010 6:45 am

Eurydice a scris:am un tatuaj nou Very Happy ... vroiam sa ma laud un pic .. pentru ca am lucrat si eu asa putzin la el... plus de asta, am rezolvat problema cu aparatele mele, si anume lamela.. de-aia nu-mi ramanea nici tusul calumea in piele... si mai vroiam sa zic , cine se duce la concursul de la sf gheorghe?? .. ca ma bate gandul daca fac rost de bani, sa ma duc macar la cursul/seminarul de care zic ei.. pareri?? idei?? merita efortul??
eu merg . merita . de ce nu??? orice activitate in domeniu e bine venita.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Eurydice Lun Oct 25, 2010 7:56 am

aaaa super... pai poate ne vedem acolo.. daca fac rost de bani.. si poate imi termin si eu tatuajul pana atunci, sa ma mandresc si eu cu el Smile)) .. ah.. si , cine are sabloane pentru litere din acelea de tattoo... stiu ca pot sa folosesc google, dar nu gasesc exact ce vreau eu...
Eurydice
Eurydice
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2010

http://www.breslo.ro/Shop/eurydice

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Lun Oct 25, 2010 8:49 am

Cel mai bine cauti fonturi si faci scrisul in wor.d
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de CryTattoo Lun Oct 25, 2010 9:13 am

Salutare oameni despre ce concurs sau ce eveniment se tine ls Sf Gheorghe ? ca mar interesa si pe mine Very Happy
CryTattoo
CryTattoo
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 37
Location : Brasov
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de CryTattoo Lun Oct 25, 2010 9:23 am

Am si eu o intrebare la arcurile Eicon care sunt cele de linii si cele de umbre sau umplut ca de unde cumpar eu nu spunde care si cum de ce sunt decat arcuri eicon 16 ,17 ....pana la 20 am vazut grosimea este de 0.0040 mm la toate deci stiti cumva care sunt de linii si care de umbre ?Very Happy
CryTattoo
CryTattoo
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 37
Location : Brasov
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Lun Oct 25, 2010 11:58 am

Alea de 20 sunt pt linii si 16-18 umbre
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de CryTattoo Lun Oct 25, 2010 12:20 pm

Aha multumesc frumos nick pt rsp Smile
CryTattoo
CryTattoo
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 37
Location : Brasov
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Eurydice Lun Oct 25, 2010 10:17 pm

auzi crytattoo.. poza de la avtarul tau e luata de pe net, sau e facuta de tine??
Eurydice
Eurydice
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2010

http://www.breslo.ro/Shop/eurydice

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de CryTattoo Mar Oct 26, 2010 11:34 am

E luata de pe net Very Happy
CryTattoo
CryTattoo
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 37
Location : Brasov
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Oct 26, 2010 8:19 pm

pentru umbre merg bine alea de 18 iar ptr o linie buna 22.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de young_boy_florin Vin Noi 26, 2010 6:09 pm

da ciocanele separat (pt arcuri eikon) se gasesc p undeva ?
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sever Vin Noi 26, 2010 10:25 pm

da la magazinele online in domeniu de la noi

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Lun Dec 20, 2010 10:43 pm

Mie mia dat nick un set de arcuri de shader negre, sa-mi bag punctele , ce bunes nu se mananca aproape deloc.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mtattoo Mar Dec 28, 2010 7:36 pm

Tatuajele indiferent daca este black and grey sau color se lucreaza incepand cu cele mai inchise culori si se termina cu cele mai deschise,albul se pune ultimul.(Cel putin eu asa lucrez.)
Am vazut profesionisti care lucreaza si altfel,adica finalizeaza o zona de 3-5 cm pana la alb,insa nu stiu ce fel de materiale folosesc de le permit sa lucreze cu rosu peste alb si totusi sa nu-l murdareasca Very Happy
Daca ar fi doar vaselina ar fi prea simplu,..numele artistului este Nikko Hurtado,portretist de mare exceptie.
mtattoo
mtattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Location : bucuresti
Data de inscriere : 27/12/2010

http://tatuaje-permanente.webs.com/apps/photos/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mtattoo Mar Dec 28, 2010 7:39 pm

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 MAvisul1
mtattoo
mtattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Location : bucuresti
Data de inscriere : 27/12/2010

http://tatuaje-permanente.webs.com/apps/photos/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Dum Apr 17, 2011 5:58 pm

mtattoo a scris:Tatuajele indiferent daca este black and grey sau color se lucreaza incepand cu cele mai inchise culori si se termina cu cele mai deschise,albul se pune ultimul.(Cel putin eu asa lucrez.)
Am vazut profesionisti care lucreaza si altfel,adica finalizeaza o zona de 3-5 cm pana la alb,insa nu stiu ce fel de materiale folosesc de le permit sa lucreze cu rosu peste alb si totusi sa nu-l murdareasca Very Happy
Daca ar fi doar vaselina ar fi prea simplu,..numele artistului este Nikko Hurtado,portretist de mare exceptie.
Te-as contrazice putin aici, in legatura cu cele B&G. Eu unul lucrez, in mare parte un tatuaj de jos in sus. In cazul in care trebuie sa trasez tot tatuajul fac asta mai intai, dar daca nu, lucrez tot tatuajul de jos in sus si pur si simplu alternez intre diferite tonuri de gri si negru pe parcursul evolutiei tatuajului. Albul, desigur, il pun ultimul.


Ultima editare efectuata de catre mariusik in Mier Apr 20, 2011 9:17 am, editata de 1 ori
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Lun Apr 18, 2011 1:13 pm

eu lucrez altfel. Trasez conturul de jos in sus tot, dupa care plec de sus in jos cu umpluturile si degradeurile.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de tattoo_maker Dum Mai 22, 2011 4:56 pm

Nu am mai gasit in ce topic sa pun aceasta intrebare..deci..Am un client care isi doreste un tatuaj pe tot spatele,dar tipul are foarte multe alunite,si vreau sa stiu daca se poate de batut peste ele,caci daca le ocolesc,cred ca jumate te tatuaj va fi gol.Tipul s-a interesat ce si cum si i s-a zis ca nu se poate de batut peste...acuma vreau sa stiu parerea unui profesionist...ms anticipat
tattoo_maker
tattoo_maker
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 35
Location : Bacau
Data de inscriere : 25/02/2011

http://www.mytattoo.my1.ru

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Dum Mai 22, 2011 5:59 pm

Eu nu sunt profesionist dar m-am intalnit si eu cu aceasta problema si... fie am mutat modelul fie le-am ocolit. Din cate stiu alunitele nu se traumatizeaza.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Rookie Dum Mai 22, 2011 7:11 pm

nici eu nu's profesionist dar...ocoleste-le!! mai bine refuza-l decat sa-l vizitezi pe la sectia de oncologie.
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de tattoo_maker Dum Mai 22, 2011 7:47 pm

Tipul vrea un inger,si nu stie pe ce loc sa il puna,in caz ca pe spate nu poate,e cam tatuat putin si nu prea mai are loc Very Happy...orikum ne gandeam sa schimbam locul...asa si vom face...ms mult
tattoo_maker
tattoo_maker
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 35
Location : Bacau
Data de inscriere : 25/02/2011

http://www.mytattoo.my1.ru

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 9 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 18 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum