Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

+37
baco
vacaroz
subsonique
Koma
trigon
justmecrazZy
Rookie
tattoo_maker
mariusik
mtattoo
sever
young_boy_florin
CryTattoo
tattoo_by_flo
MYKE
vally
Eurydice
BUJ3
rhearranged
jokerasu
senzation
anuuu
Diki
tyonutz
alexsally
tattoos
sicko
nosferatum
Riwe
sebastien tattoo
danieleion
nick_style
Piticu
paul_packmann1982
Bogdanflorin
geta
Ova-Tattoo Art
41 participanți

Pagina 13 din 18 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Urmatorul

In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nosferatum Joi Iul 14, 2011 5:55 am

Very Happy Cred ca ar trebui sa gasim o locatie noua pentru un forum, sa impacam si capra si varza..
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Joi Iul 14, 2011 9:03 am

Sa nu creada lumea ca ma cert cu cineva pe aici,eu doar fac conversatie si imi zic opiniile Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Vin Iul 15, 2011 11:16 am

nick_style a scris:Sa nu creada lumea ca ma cert cu cineva pe aici,eu doar fac conversatie si imi zic opiniile Smile

@Nick
Nu ca as avea ceva cu tine insa se zice "imi exprim opiniile"...
Sa stii ca imi plac foarte mult si tatuajele executate de tine, nu stiu de ce ai tu impresia ca as avea ceva personal cu tine... cred ca ai o parere gresita despre mine.

O zi buna


Ultima editare efectuata de catre subsonique in Vin Iul 15, 2011 12:00 pm, editata de 1 ori
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sever Vin Iul 15, 2011 11:49 am

subsonique intelege-l si pe nick, l-ai prins in calduri e irascibil acuma:))

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Vin Iul 15, 2011 11:51 am

sever a scris:subsonique intelege-l si pe nick, l-ai prins in calduri e irascibil acuma:))

"Suntem umanisti ce dracu'.." (Secretul lui Bachus) pentru cunoscatori. Very Happy
E baiat de treaba Nick, atata doar ca sta prea mult in compania matzei aleia...

Iar chestia cu "fac conversatie" imi aduce aminte de:
-Doriti conversatie?
-Da..
-Aseara la Radio....
-Fara politica!
-..contabilul sef Ciupitu...s-a exprimat intr-o societate...
-Fara barfa!
-...Tzuka Perisoara, cantareata de care ati binevoit sa va... interesati...
-Dezvolta subiectul...
-Se prelimina unele defecultati...
-Mie...dificultati ??
-... ee....colata!
-Decoleaz-o!!
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Vin Iul 15, 2011 5:09 pm

Smile Nick este in calduri de la vreme sau de la matze?
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Vin Iul 15, 2011 7:28 pm

cred ca ia mirosit a feromoni de la pisica si a intrat in calduri Smile) Pe a mea o droghez cu anticonceptionale,ca ma inebunit: P
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Koma Vin Iul 15, 2011 7:42 pm

.


Ultima editare efectuata de catre Koma in Dum Apr 21, 2013 4:55 pm, editata de 1 ori

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Vin Iul 15, 2011 8:00 pm

Parca voi nu ati in calduri,de ce dati vina numai pe mine.Mai rau o sa fie cand nu o sa mai fiti in calduri Smile)
Koma tu daca mai miauni mult sar pe tine Smile)
Acu fara misto dar cand intra cineva strain si incepator la tatuaje zice ca i-a pus d-zeu mana in cap cand vede ce subiecte are forumul asta si cand vede ce discutam noi pe aici...
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nosferatum Vin Iul 15, 2011 9:07 pm

nick_style a scris:Parca voi nu ati in calduri,de ce dati vina numai pe mine.Mai rau o sa fie cand nu o sa mai fiti in calduri Smile)
Koma tu daca mai miauni mult sar pe tine Smile)
Acu fara misto dar cand intra cineva strain si incepator la tatuaje zice ca i-a pus d-zeu mana in cap cand vede ce subiecte are forumul asta si cand vede ce discutam noi pe aici...
Laughing Laughing Mare e gradina lu' Doamne Doamne...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Vin Iul 15, 2011 9:09 pm

nosferatum a scris:
nick_style a scris:Parca voi nu ati in calduri,de ce dati vina numai pe mine.Mai rau o sa fie cand nu o sa mai fiti in calduri Smile)
Koma tu daca mai miauni mult sar pe tine Smile)
Acu fara misto dar cand intra cineva strain si incepator la tatuaje zice ca i-a pus d-zeu mana in cap cand vede ce subiecte are forumul asta si cand vede ce discutam noi pe aici...
Laughing Laughing Mare e gradina lu' Doamne Doamne...
lol!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Vin Iul 15, 2011 9:23 pm

Pana acum Mariusik e singurul care a explicat de-a fir a par ce si cum cu etapele astea... mai e cineva care se ofera... ?
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Koma Vin Iul 15, 2011 10:00 pm



Mariusik a povestit foarte bine.


Ultima editare efectuata de catre Koma in Dum Apr 21, 2013 4:57 pm, editata de 1 ori

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Sam Iul 16, 2011 3:53 am

Dar nici cu mine nu se jeneaza fetele... Laughing
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Sam Iul 16, 2011 5:25 am

Macar ai avantajul asta la baieti ca nu se vaita ca la mine plang mai rau ca fetele.
Eu cam asa procedez:
-vine clientul la mine,zice ca vreau sa-si faca un tatuaj,il intreb unde si de obicei ii arat eu ce modele ar merge in zona respectiva ca foarte rar vin ei cu modelul sau daca vin imi aduc o poza cu un tatuaj facut pe cineva si ala neclar care nu ma ajuta cu nimic.
-isi alege un model de ***** de obicei si eu incerc sa-l conving sa-si faca ceva mai frumos,mai artistic,cateodata reusesc sa-l conving chiar.Care vin cu scrisuri gen Maria,Ioana,numele iubitelor lor ii refuz chiar ca nu vreau sa fiu eu cei care-i nenorocesc.
-acum e punctul culminant,vine intrebarea:asta cat face,cat imi iei?
Eu ii zic un pret,destul de mic zic eu la care el zice ,da nu-i prea mult?
Stiind cat e de munca nu las pretul mai jos si el zice ca-i prea mult frate las`ca ma duc la cutarescu si-mi face pe doua beri.
Ii urez succes si cam asta e.
Cateodata se intampla sa ramana si sa ne apucam de treaba Smile
-scot modelul la imprimanta in doua exemplare,unul pt stancil celalalt sa ma uit pe el
-desenez direct pe foaia scoasa la imprimanta asezata pe indigo incercand sa scot cat mai multe detalii pe desen
-daca e un scris sau un tribal scot la imprimanta stancilul direct fe foaia de transfer ca iese perfect si nu ma mai chinui eu cu creionul
-pregatesc pielea,spirt,sapun verde,aplic desenul,ma uit bine sa vad daca e drept,intreb si clientul sa-mi zica daca e bun
-incep sa-mi pregatesc ustensilele de care am nevoie si numai bine trec vreo 20 de min timpul necesar pt. stancil sa ma apuc de treaba.
-trag vreo doua linii si intreb daca doare,oricum nu are importanta
-incep de jos in sus de obicei de la dreapta la stanga si merg pana sus pana e gata contur si umbre dupa care urmeaza albul
-cand e gata spal bine tauajul cu sapun verde aplic crema,pun folia,batem palma si ne mai vedem.
Cam asta e Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nosferatum Sam Iul 16, 2011 9:05 am

Cam aceiasi situatie e si in cazul meu, cum a spus Nick mai sus doar ca la mine nu prea mai sunt clienti si cei care vin, tratez cu ei toate cele si dupa nu mai vin...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de young_boy_florin Sam Iul 16, 2011 10:14 am

si io am o gramada de desene care trebuiau sa devina tatuaje dar din pacate sau razgandit!cred ca o sa fac ca la salon sa le iau bani p ele macar stiu ca nu ma chinui degeaba!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de justmecrazZy Lun Iul 18, 2011 8:00 pm

asa patesc si eu ma suna ca isi fac tatuaje dupa care sa imi zica ca nu isi mai fac.dar cel mai najpa e cand vine omul la tine ii spui un pret si zice ca e mult,si fac la fel ca nick nu las la pret ca te ia de fraier,si cand se duce la altul ala il intreaba pe client "cat ti-a luat marian(asa ma numesc)"si asta ii zice pretul meu,tatuatorul respectiv ii ia mai putin decat i-am cerut eu si prin zona mea sunt cam singurul care imi dau interesul si fac asta din placere mai mult ceilalti sunt pt bani si sa le faca repede.si omul vazand ca ii ia mai putin se duce la ala chiar daca nu ii iese ca la mine dar frate e mai ieftin.toti se gandesc acum la bani nu se mai gandesc la cum iese.oricum pe forumul asta am aflat foarte multe si va multumesc tuturor pt sfaturile care le dati
justmecrazZy
justmecrazZy

masculin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 36
Location : Topoloveni
Data de inscriere : 28/05/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Lun Iul 18, 2011 8:02 pm

da asa e cum spui tu.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Lun Iul 18, 2011 8:03 pm

Invatati sa negociati si sa dati tot ce e mai bun si inca ceva! Veniti cu chestii care sa socheze si incercati sa ii mai educati putin pe clienti. Eu tot fac asa... sau ma stradui.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de justmecrazZy Vin Iul 22, 2011 6:48 pm

normal la un aparat setat pt culoare trebuie neaparat sa atinga bara de bobina de sus?va intreb ca am incercat sa imi setez chinezaria mea si am lasat un spatiu de 3 mm si cand incep sa bat nu atinge bara de bobina si in plus se opreste la contactul cu pielea.repet e chinezarie nu ma astept la multe dar macar sa stiu daca trebuie neaparat sa atinga
justmecrazZy
justmecrazZy

masculin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 36
Location : Topoloveni
Data de inscriere : 28/05/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Vin Iul 22, 2011 7:04 pm

Pai cum adica sa ating bara? Eu chinezul meu pt umplere il folosesc si este foarte bun dupa cum l-am setat eu. Dar avand in vedere ca pt culoare iti trebuie voltaj si o lovitura puternica mi se pare foarte normal sa atinga. Oricum trebuie sa faca contact cu prima bobina.


Ultima editare efectuata de catre mariusik in Vin Iul 22, 2011 7:44 pm, editata de 1 ori
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de justmecrazZy Vin Iul 22, 2011 7:41 pm

ce voltaj?ca eu la 12 v si distanta cum mi-ai zis u de 3 mm nu atinge bobina
justmecrazZy
justmecrazZy

masculin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 36
Location : Topoloveni
Data de inscriere : 28/05/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Vin Iul 22, 2011 7:42 pm

pffffffff... ceva pute aici. La mine chinezu zbarnaie, dar am modificat aproape tot la el.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sever Vin Iul 22, 2011 9:16 pm

scoateti-ma si pe mine din ceatza ce vreti sa spuneti cu bara sa atinga bobine?? sper ca nu va referiti ca ciocanelul bate in miezul de fier al bobinei nu?

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 13 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 18 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum