Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

+37
baco
vacaroz
subsonique
Koma
trigon
justmecrazZy
Rookie
tattoo_maker
mariusik
mtattoo
sever
young_boy_florin
CryTattoo
tattoo_by_flo
MYKE
vally
Eurydice
BUJ3
rhearranged
jokerasu
senzation
anuuu
Diki
tyonutz
alexsally
tattoos
sicko
nosferatum
Riwe
sebastien tattoo
danieleion
nick_style
Piticu
paul_packmann1982
Bogdanflorin
geta
Ova-Tattoo Art
41 participanți

Pagina 11 din 18 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Urmatorul

In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mar Iul 05, 2011 12:46 pm

pai eu astiu ca asa procedeaza cam toata lumea,apa cu sapun verde,n-am auzit pe nimeni sa stearga doar cu apa Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mar Iul 05, 2011 1:00 pm

Nu? Andy Engel, Brandon Bond etc. + majoritatea pe care ii stiu pe la saloane. Si desigur, Sever. Ma refer la stersul in timpul tatuajului, nu la curatarea pielii de dinainte sau la terminarea tatuajului. In timpul procesului.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de young_boy_florin Mar Iul 05, 2011 1:20 pm

sapunu verde contine alcool daia nu se foloseste in timpu tatuajului pt ca irita pielea si ustura !
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mar Iul 05, 2011 1:22 pm

young_boy_florin a scris:sapunu verde contine alcool daia nu se foloseste in timpu tatuajului pt ca irita pielea si ustura !
+1
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mar Iul 05, 2011 1:39 pm

Off,uite ca pe asta nu o stiam si eu foloseam in timpul tatuajului,la urmatorul o sa folosesc doar apa dar problema e ca nu prea se sterge cu apa simpla tusul,mai ales cel de la eternal.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Lun Iul 11, 2011 12:44 pm

eu folosesc sapun protex antibacterian gel.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mar Iul 12, 2011 4:56 am

Ideea era ca nu e bun sapunul indiferent de el Smile,trebuie apa curata
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Koma Mar Iul 12, 2011 2:34 pm

Ah, acum am observat ca pe sticla mea de green soap scrie si alcohol. Dar totusi... mai scrie "Clean the skin before, DURING and after tattooing". Nu s-a plans nimeni de usturime pana acum, si nu am observat sa usuce pielea. In orice caz, il diluez cu mult mai multa apa decat scrie pe eticheta, doar cat sa stearga decent culoarea.

Random fact: miroase a levantica. O fi special pentru gagici.

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mar Iul 12, 2011 9:24 pm

@Ova

Salut
Nu as vrea sa mi-o iei in nume de rau, departe de mine de a critica munca ta insa... o luam cu inceputul:
-deci propui un subiect, ceea ce-i un lucru foarte bun...ok, sa studiem tehnici diverse, stiluri, etc...

Ova-Tattoo Art a scris:Am creat acest topic pentru a studia tehnici diverse si stiluri de tatuaj. As dori sa scrieti aici amanuntit, cum lucrati, in ce ordine (contur, volum, umplutura, ordinea culorilor si shading), sa explicam exact fiecare metoda lui de a tatua, de la inceput si pana la sfarsitul unui tatuaj...Sa-i dam drumul!!!
Apoi, la nici 4-5 posturi departare, concluzionezi ca nu exista tatuatori care sunt capabili sa poata explica si neaparat tre sa faca un curs ca fara el nu se poate si ramanem tampiti toata viata...

Ova-Tattoo Art a scris:Vad ca nu sunt tatuatori care pot explica cuiva. Nici macar cei home made...Cred ca singura solutie este sa vi la un curs de tatuaj la noi la salon si sa obtii o diploma. Intra pe site-ul nostru pentru informatii cursuri tattoo & body-piercing. Click pe primul banner din semnatura mea (ca sa fie mai rapid) . Bafta!
Uite cum vad eu problema asta:
-ma bucur ca ai initiat subiectul asta, ma intereseaza sa citesc si sa vizualizez cat mai multe poze cu descrierile de rigoare si eventual sa am ce invata din mesajele de aici... ca atare, zic eu ca mai corect ar fi fost asa: daca tot ai deschis subiectul asta incepeai tu in primul rand sa prezinti metoda ta de la A la Z pe puncte...adica in felul urmator:

1.Intra clientul in salon si ne dam buna ziua
2.Clientul imi prezinta desenul (daca il are) sau daca nu, ma intreaba daca pot executa ceva ce a visat el azi noapte sau a treia varianta, intra ca tembelu in salon si vrea neaparat un tatuaj ca nu il mai baga nimeni in seama la servici...deci vezi, sunt 3 variante, si ar mai fi si a patra da nu are sens sa o enunt...mai departe...
3.Poftesc frumos clientul sa ia loc in fotoliu (sau scaun, dupa buget) si incepem discutia asupra piesei ce urmeaza a fi tatuata...
4.bla, bla, bla...si asa ajungem la procesul propriu zis, si aici incepi sa detaliezi...ce fel de piesa e..tribal, trandafir, spate, mana etc... cum procedezi...are umbre nu are, cu ce ace incepi, cum le calibrezi, de ce le calibrezi asa, ce culori folosesti, dar de ce folosesti culorile alea si nu altele...si tot asa...detaliat, frumos, profesional...

Ce zici, te incumeti sau ai deschis subiectul asta doar ca sa vina lumea la curs?
Nu te intreb cu repros retine, dar chiar ma intereseaza... eu sunt tolomac cu tatuajele si chiar sunt curios ce si cum...

Cu respect
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mar Iul 12, 2011 9:32 pm

Eu sunt impotriva campaniei ''fa cursul sau ramai prost''. De fapt daca esti prost ai nevoie de curs deoarece in ziua de azi cand ai acces la o tona de informatii si poti lua legatura cu diferite persoane prin intermediul internetului nu ai nevoie decat de vointa si ceva inteligenta sa pui lucrarile cap la cap. Recunosc ca probabil exista o limita de la care ai nevoie de ajutor dar daca exista persoane binevoitoare care sa iti mai arunce cate un pont si sa il integrezi in cunostintele deja acumulate... deja ai tot ce iti trebuie. Si desigur ai nevoie de bani... multisori Smile)
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mar Iul 12, 2011 9:40 pm

mariusik a scris:Eu sunt impotriva campaniei ''fa cursul sau ramai prost''. De fapt daca esti prost ai nevoie de curs deoarece in ziua de azi cand ai acces la o tona de informatii si poti lua legatura cu diferite persoane prin intermediul internetului nu ai nevoie decat de vointa si ceva inteligenta sa pui lucrarile cap la cap. Recunosc ca probabil exista o limita de la care ai nevoie de ajutor dar daca exista persoane binevoitoare care sa iti mai arunce cate un pont si sa il integrezi in cunostintele deja acumulate... deja ai tot ce iti trebuie. Si desigur ai nevoie de bani... multisori Smile)

Nu ma intelege gresit, nu am absolut nimic impotriva cursului lui Ova, e chiar de apreciat ca vrea sa impartaseasca si altora din experienta lui de-a lungul timpului in domeniul tatuajelor, eu sunt intrigat de abordarea subiectului...adica propun "ceva"...astept ca la pescuit sa vad daca se prinde ceva in "momeala" dupa care concluzionez "mda, azi o sa ploua deci sa treceti pe la mine sa va luati scule mai serioase ca sa prindem peste data viitoare".
Hai, curaj... daca tot incepeti un subiect macar detaliati profesional, sper ca nu mi-am facut cont pe forumul asta ca sa pierd vremea de pomana... zic si eu.

Inca astept un mesaj PROFESIONAL, "hai sa explicam de la A la Z cum se face un tatuaj pe etape"...
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mar Iul 12, 2011 9:47 pm

Nu te inteleg gresit! Am inteles ce vrei sa spui doar ca mi-am zis si eu of-ul meu. Smile) Eu unul consider ca am avansat destul de binisor in cele app 10 luni de cand am pus pt prima data in viata mea mana pe aparatul de tatuat. Si crede-ma ca nu am vazut live decat o singura data un artist tatuator si atunci nu am primit prea multe explicatii. Sunt la inceput de drum dar consider ca, cursul nu este un necesar pt a putea avansa, fara de care nu poti face nimic.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mar Iul 12, 2011 10:02 pm

mariusik a scris:Nu te inteleg gresit! Am inteles ce vrei sa spui doar ca mi-am zis si eu of-ul meu. Smile) Eu unul consider ca am avansat destul de binisor in cele app 10 luni de cand am pus pt prima data in viata mea mana pe aparatul de tatuat. Si crede-ma ca nu am vazut live decat o singura data un artist tatuator si atunci nu am primit prea multe explicatii. Sunt la inceput de drum dar consider ca, cursul nu este un necesar pt a putea avansa, fara de care nu poti face nimic.

Te inteleg, ti-am vazut tatuajele si cu putin efort si documentatie in cativa ani faci pipi de la distanta pe Paul Both si altii, si iti explic si de ce... meseria asta chiar daca la prima vedere nu pare asa de stresanta pe undeva in timp intervine rutina, plictiseala, dezinteresul, etc... oamenii pe masura ce castiga din ce in ce mai multi bani tind sa o lase mai moale in privinta profesionalismului si se apuca de altele (femei, distractii, prafuri, alcool, etc..exemplele sunt numeroase si lista e lunga).
Exista exact in momentul asta artisti tatuatori pe planeta asta care sunt in bransa un fel de Da Vinci si Michelangelo ai tatuajului dar nu stie nici dracu de ei...de ce?
Pai pentru ca tatueaza pe o sticla de vodka in cine stie ce maghernita din Moscova sau in cine stie ce mezanin din Paris sau aiurea... nu stau sa dau exemple din istoria artei dar cine stie despre ce vorbesc intelege....
Niciodata sa nu uitati ca in fiecare secunda se naste unul mai bun ca tine sa zicem... deci mitul asta al lui Paul Both sau Joshua Carlton cade...bine, nu zic ca ei sunt agarici, sunt maestri in ceea ce fac, da mai discutam despre ei peste vreo 7-8 ani...
Cred ca e gresit sa ne cautam modele in meseria asta, pentru ca atunci cand iti cauti un model incerci sa imprimi in piesele tale si ceva din stilul mentorului ceea ce evident duce la ruinarea stilului tau personal... dar la fel de adevarat este si faptul ca e nevoie de multa munca pentru a-ti forma un "stil"....intepand libelule si floricele nu te ajuta sa evoluezi.
Cand ma uit la un Caesar sau Hazelton vad "un anume stil"... cand ma uit la saloanele din Bucuresti vad fundite, melci, libelule si paianjeni si atat...
Hai, infigeti acele si incepeti lucrarile mari....!
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mier Iul 13, 2011 5:03 am

Subosnique azi nu ai iertat pe nimeni,i-ai luat la rand:))
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mier Iul 13, 2011 7:49 am

Salut
Nu am luat pe nimeni la rand dar sincer daca era forumul meu si vroiam sa fie cat de cat instructiv la ce ai postat tu aici cred ca iti dadeam ban o luna, puteai sa fi tu si Paul Both Smile

nick_style a scris:Nu, dar te suspectez de ceva probleme cu capul Smile)
https://tattooart.forumgratuit.ro/t1095-hello-you#16309

Cred ca ar fi timpul ca lumea sa inceapa sa isi dea drumul la limba si sa nu mai dialogheze ca pe mIRC, asta e forum, aici se "dezbat", se confrunta idei, situatii, tehnici de lucru, unghiuri de abordare, etc... hai...ca de aia aveti 10-12 clase, o facultate pe jumate sau terminata... hai sa facem putin efort si sa nu mai scriem ca Gigel de la Periprava.
Ce zici?..esti de acord sau ti-am ofuscat ego-ul?Smile
Vezi, dupa aia se mira Udrea "domne de ce a cazut toata natiunea la BAC", pai iote d'aia, ca nu mai stiu nici sa vorbeasca, da sa incinga tastatura... nu ai vazut zevzecii aia, nu sunt in stare sa isi faca o reclama scrisa si se mira pe urma "domne da sa moara Tom daca am vandut vreun kit d'ala de make-up"... ce-o fi?...aaaa, da...e criza....Smile n'are lumea bani....

FÓRUM, forumuri, s. n. Adunare, întrunire (de mare amploare și importanță). – Din lat., fr. forum... adicatelea nu mIRC
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mier Iul 13, 2011 9:41 am

Pai da dar vezi tu ca mai conteaza si unde am scris acea fraza pt. ca nu era un subiect dedicat tehnicii sau altceva legat de tatuaje,si ,mai cred ca si glumele sunt binevenite ca sunt satul sa vad pe strada numai fete triste macar aici sa ma mai destind si eu cu lumea.
Si daca te uiti bine la poza ei se vede clar ca tine mana-n cap si tipa de o durere ceva la el Smile) deci posibil sa am dreptate.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Koma Mier Iul 13, 2011 9:43 am

Si mie mi se pare putintel trasa de par toata treaba asta cu "treceti pe la curs daca vreti sa fiti artisti devarati". Cine vrea sa fie artist adevarat face tot posibilul sa reuseasca si fara curs. Cel putin pentru mine ar fi o pierdere de timp si bani (doh!) tinand cont ca am cunostinte care tatueaza in saloane si pot intreba fara nicio rusine (daca daca mi-e rusine imi mananca gastele din traista), si mai este internetul. Care colcaie de forumuri si filme pe youtube (da-o naibii de treaba, unele dau mura-n gura ca la prosti). Cat despre partea artistica.. in niciun caz nu se invata la curs. Fiecare trebuie sa exerseze, sa exerseze, si sa stearga aceleasi 100 de foi pe care sa le redeseneze din nou, pana cand face gauri in ele.

Despre tatuajul in etape, astept cu interes. As putea sa ma verific, daca intr-adevar procedez cum trebuie in unele etape. M-as baga, dar nu cred ca sunt in masura sa ii invat pe altii, cand eu INCA mai invat. Cand am venit pe forum si am vazut unele titluri, eram ceva de genul 'Uau! Asta suna bine.' si imediat dupa click, ma schimbam la 'Meh, whatever'.

Subsonique, ai dreptate in legatura cu replicile de chat. Dar ne mai descretim si noi fruntile. In orice caz, am avut o noapte frumoasa. Am mers dupa tine pe forum si am savurat din plin modul in care i-ai pus la punct pe multi.

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mier Iul 13, 2011 9:49 am

Asa i-am zis si eu dar nu recunoaste.
Toate treaba asta cu replicile fara rost e din cauza ca nu exista un moderator pe forumul asta care sa si il foloseasca Smile
Este doar un administrator care mai intra cand apare cate un mesaj la Cursuri tattoo Smile)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Mier Iul 13, 2011 11:07 am

da sunt bagat in grupul moderatorilor,doar ca mai astept si panoul de administrare. Daca primesc acces fac eu curat prin topicuri Razz
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de justmecrazZy Mier Iul 13, 2011 11:16 am

voi greywashurile cum le faceti?doar negru cu apa distilata sau mai puneti si alb in acest amestec?
justmecrazZy
justmecrazZy

masculin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 36
Location : Topoloveni
Data de inscriere : 28/05/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Mier Iul 13, 2011 11:25 am

apa cu apa distilata,dar mai poti pune si glicerina.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mier Iul 13, 2011 11:26 am

Cu alb iti iese gri, nu dilutie. Vei avea culoarea gri. Tu cand diluezi tusul vrei sa ai de fapt in capacelul ala un anumit procent de pigment negru, nu sa faci un gri. Ca de fapt pe piele apare dupa tatuare tot ca un gri... oricum incearca si o sa vezi diferenta. Eu am facut-o la inceput si rezultatul a fost neasteptat: albul cu negru rezulta o culoare care trebuie bagata cu un aparat pt culoare. Eu incercam cu shaderul... Smile) nu a intrat nimic in piele!! Deci, dupa vb multe, foloseste apa distilata simpla!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de justmecrazZy Mier Iul 13, 2011 11:34 am

am pus intrebarea pt ca am facut de curand un tatuaj si am facut griul negru cu alb.adevarul ca omul era un pic bronzat dar nu cred ca asta e motivul si dupa vindecare a ramas un fel de mov Very Happy
justmecrazZy
justmecrazZy

masculin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 36
Location : Topoloveni
Data de inscriere : 28/05/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mier Iul 13, 2011 11:58 am

Apa cu apa distilata,asta a fost buna Smile)
De preferat e sa pui si putina glicerina pe lana apa distilata.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mier Iul 13, 2011 11:58 am

Si cat de putin mai exact?! Se pune 50% glicerina cu 50% apa distilata!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 11 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 18 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum