Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

+17
Rookie
lapadatmarius
tattoo_maker
young_boy_florin
mtattoo
tattoo_by_flo
senzation
mariusik
geanny
CobraSupplies
sever
jokerasu
nosferatum
Ova-Tattoo Art
smiresmire
tattoos
nick_style
21 participanți

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de senzation Mier Apr 13, 2011 7:54 pm

cafeniu ala e de fapt un gri, dar din cauza ca pielea se inroseste tu il vezi cafenbiu Razz. Cand se vindeca o sa fie gri
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Rookie Mier Mai 18, 2011 8:25 pm

salutare!
fac tatuaje de cativa anisori dar, ca si altora, imi mai trebuiesc cateva hectare de piele sa ma perfectionez.
fiind primul meu post ma gandesc ca nu ar trebui sa cer prea multe. totusi imi iau inima in dinti si o fac... Razz
pentru ca unii dintre noi sa inteleaga mai bine as ruga un membru al acestui forum sa posteze o lucrare si sa indice exact zonele in care a folosit graywash-uri, ce ace a folosit, ce culori a folosit, etc...
am vazut ca cineva (nu mai stiu exact cine) a folosit aceasta metoda pe forum si se pare ca toata lumea a fost lamurita si multumita.
multumesc anticipat celui care va lua initiativa si, totodata, celorlati membrii ai forumului pentru intentiile constructive de care au dat dovada!
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de mariusik Joi Mai 19, 2011 2:51 am

https://2img.net/r/ihimg/f/705/oz1i.png/
Acesta ar fi un exemplu. Aici am lucrat cu tehnica pe care o folosesc in 90 % din cazuri. Am folosit doar doua ace, un 5RL si un 11MG, parca... Tusuri folosite: talens indian ink (1 capacel), talens drawing ink (1capacel), talens drawing ink 30-40%+apa distilata si 1 capacel apa distilata; si desigur, la sfarsit, alb. Cam asa lucrez in majoritatea timpului si ma descurc destul de bine.
https://2img.net/r/ihimg/f/811/75990775.jpg/
La asta am folosit 5RL, 9RS si 9MG si, spre deosibire de majoritatea, am folosit wash-uri de la intenze ceea ce nu mi s-a parut ceva extraordinar, motiv pentru care nu prea folosesc wash-uri gata facute. Mi se par o risipa de bani, cel putin pt mine. Pot lucra si cu wash-uri dar ma descurc mai bine cu prima tehnica.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Rookie Joi Mai 19, 2011 3:00 pm

foarte tare, Mariusik! keep up the good work!
totusi nu inteleg cum de ai tras liniile alea asa subtiri la al doilea tatuaj cu un 5RL? eu as fi folosit 3RL fara discutii la cat de mic e. (asta poate din cauza faptului ca am un made in china ''de toata frumusetea'' )...
app. de wash-uri ''home-made''...eu inteleg wash 30% in felul urmator:
pui in capacel o picatura de tus negru (folosesc Zuper Black de la Intenze) si apoi 2 picaturi de apa distilata rezultand astfel o concentratie de tus de aprox 33%. E o prostie ce zic?
P.S. celalalt capacel cu apa distilata la ce il folosesti?
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de young_boy_florin Joi Mai 19, 2011 5:34 pm

iei 5 capacele goale si in primu pui o picatura de negru , in al doilea 2 picaturi , in al treilea 3 picaturi , in al patrulea 4 picaturi si in al cincelea 7 picaturi! si apoi le umpli cu apa distilata! dupa ce le amesteci o sa ai 5 grey uri! capacelul sau paharul cu apa il folosesti ca sa inmoi varfu dupa ce lai bagat deja in negru sau grey ca sa obti nuanta dorita! chestia cu capacele se foloseste si la culori decat ca in afara de apa distilata pui culori!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de young_boy_florin Joi Mai 19, 2011 5:38 pm

iar chestia cu linile subtiri la contur mergi cu acu pe deasupra,foloseste un grey sau ace de 25(gosime nu rl de 25)
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Joi Mai 19, 2011 5:51 pm

Adica se amesteca culoarea cu negru ca sa iasa o nuanta mai inchisa?
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Rookie Joi Mai 19, 2011 5:52 pm

OK. si daca am capacele de 10 (cele mai mici) se mai aplica regula asta? ca 7 picaturi de tus nu crek incap intr-un capacel...d'apoi si apa distilata...
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Joi Mai 19, 2011 5:54 pm

pai nu ai ce face cu 10,5 sunt deja prea multe Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Rookie Joi Mai 19, 2011 5:59 pm

nick, capacele de 10 (adica 10 mm diametrul). la asta ma refeream. 3 picaturi de tus inseamna jumatate de capacel.
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de young_boy_florin Joi Mai 19, 2011 6:02 pm

capacele mari ! da nick se amesteca culorea cu negru sa iasa mai inchisa!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Rookie Joi Mai 19, 2011 6:06 pm

oki doki! Wink merci mult! crek mai am si cateva d'alea mari de 15 mm.
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Joi Mai 19, 2011 6:09 pm

sorry,am citit in fuga Razz
Mine imi ajunge si mie artileria grea,o sa scot niste produse la vanzare poate e cineva interesat,o masina buna,o sursa buna,pedala,vreo 2-3 manere si mai vad eu ca am in plus.Nimic made-n china.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Rookie Joi Mai 19, 2011 6:12 pm

ai vreun liner mai de Doamne-ajuta? ...la un pret care sa ma faca intru in fibrilatie...?
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Rookie Joi Mai 19, 2011 6:23 pm

young_boy_florin a scris:iar chestia cu linile subtiri la contur mergi cu acu pe deasupra,foloseste un grey sau ace de 25(gosime nu rl de 25)
aproape toate acele le am de 30, nu de 25 si probabil d'aia merg mai greu. sau poate din cauza gun-ului chinezesc fiindca trebuie sa apas adanc sa ramana linia continua. nu de putine ori s-a imprastiat tusul sub piele din cauza ca am apasat prea tare.
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de young_boy_florin Joi Mai 19, 2011 6:37 pm

sa sti ca si io aveam probleme cu lineru (tot chinezarie) si mi la setat cineva care stie si acu merge super bine ! la mine nu prea avea tensiune arcu de pe spate !acele de 25 le am de la kit acu de curand am observat si io!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de young_boy_florin Joi Mai 19, 2011 6:38 pm

nick_style a scris:sorry,am citit in fuga Razz
Mine imi ajunge si mie artileria grea,o sa scot niste produse la vanzare poate e cineva interesat,o masina buna,o sursa buna,pedala,vreo 2-3 manere si mai vad eu ca am in plus.Nimic made-n china.
ai luat masinile de la bioteck pana la urma?
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Joi Mai 19, 2011 6:43 pm

Maine ajung la mine Smile
Abia astept sa vad cum se comporta avand in vedere ca una are bobine de 16 si una de 14.
Cea cu bobine de 16 are si un condesator pe masura,destul de mare.
Rpokie toate masinile mele sunt bune,de fapt acum mai am doua si inca doua sunt pe drum.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de young_boy_florin Joi Mai 19, 2011 6:46 pm

parerea mea e ca nu o sa fi dezamagit de ele daca sunt originale!dupa ce ai spus ca vrei sati iei mam interesat si io despre masini si nu am gasit nimik de rau despre ele !din contra am vazut niste tatuaje beton facute cu ele!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Joi Mai 19, 2011 6:52 pm

Sunt originale,au si certificat dar mai bine vorbesc dupa ce le am in mana si vad cum se comporta.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Rookie Joi Mai 19, 2011 6:58 pm

sunt convins ca pe toate le ai bune ca ti-am citit toate postarile din 2009 pana in prezent si stiu ca ti-ai tot achizitionat. ma refeream la ceva cu un raport calitate pret mai "de Doamne-ajuta". adica nici ultimul racnet de la MS nu m-ar avantaja ca ar fi niste bani (multi) investiti inainte de termen. deci...?
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Joi Mai 19, 2011 7:08 pm

Pai sa-ti spun sincer acum mai am doua masini care le-am luat de pe e-bay de la cineva din SUA,eu am dat pe una 100 de dolari plus transport care nu mai conteaza.Dintre ele am un iron t-dial care cred ca am sa o vand folosita doar ca shader si pt. umplut pt. ca are o putere destul de mare.Masina arata foarte bine si faza e ca atunci cand o iau in mana nu-mi vine sa o dau ca mi-e draga Smile
Un pret pe ea as cere 250 lei iar cumparatorul daca nu este multumit de ea poate sa mi-o trimita inapoi Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Rookie Joi Mai 19, 2011 8:46 pm

daca ai o poza cu ea ti-as ramane recunoscator daca ai arunca-o pe onu_light@yahoo.com. io stiu...poate ne-om intelege...
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nosferatum Vin Mai 20, 2011 10:23 am

bravo nick, am vazut setul de pe ocazii care l ai cumparat, e de incredere omul, am cumparat de el un aparat.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Vin Mai 20, 2011 12:43 pm

Si mie mi-a inspirat incredere si nu era de refuzat kitul la acel pret Smile
Deocamdata nu a ajuns dar maine sper sa ajun ga si sa va spun cum merg masinutele .
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 5 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum