Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

+17
Rookie
lapadatmarius
tattoo_maker
young_boy_florin
mtattoo
tattoo_by_flo
senzation
mariusik
geanny
CobraSupplies
sever
jokerasu
nosferatum
Ova-Tattoo Art
smiresmire
tattoos
nick_style
21 participanți

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Mar Noi 24, 2009 6:26 am

Pai eu tocmai cu menghina aia cu inel cum au aparatele de la MS nu ma inteleg Smile fiecare acum cum ii e la indemana,oricum eu nu lucrez ca tine asa de mult sa nu am timp Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de jokerasu Mar Apr 13, 2010 1:35 pm

tatuez de ani de zile si abia de curand mi-am luat masina adevarata,pana acum faceam cu una facuta in casa din motoras si coarda de chitara,uite ce a iesit cu aia.
p.s.Nu stiu sa desenez,lucrez doar cu sabloane Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=CVirG4tHees
jokerasu
jokerasu

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 46
Location : 0nesti
Data de inscriere : 15/02/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de sever Vin Noi 26, 2010 10:33 pm

nick_style, explica mai detaliat cu imprimanta aia ca m-ai facut curios cum o folosesti ce hartie ,daca e cu ace sau cartus de tus...etc,astept rasp:) ms

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Dum Noi 28, 2010 10:46 am

Pai ca hartie se foloseste aia normala pt.tatuaje cu indigo.Imprimanta este din aia cu ace care face galagie dar sa stii ca nu o poti folosi decat la tribale,scrisuri,contur.cu umbrele nu ai ce face.De fapt nici alea speciale care le folosesc cei de la saloane nu cred ca fac mai mult de atat.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de sever Dum Noi 28, 2010 7:34 pm

ok am sa incerc sunt curios ,multumesc

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Lun Noi 29, 2010 9:52 am

Garantez ca merge 100%.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de sever Lun Noi 29, 2010 10:13 am

Smile ok man

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de CobraSupplies Mar Noi 30, 2010 11:34 pm

Vad MUlti aici care Vorbesc din Nestire... Sunt multe diferente intre LINER si SHADER ... Acele nu se duc mai mult decat reglezi prietene... elasticul este pt a sta mai fix acul de Varf si sa fie linia conturata asa cum o vrea tatuatorul...
CobraSupplies
CobraSupplies
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Location : Bucharest / Romania
Data de inscriere : 29/11/2010

http://www.tattoosupplies.ro

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de CobraSupplies Mar Noi 30, 2010 11:36 pm

sever a scris:nick_style, explica mai detaliat cu imprimanta aia ca m-ai facut curios cum o folosesti ce hartie ,daca e cu ace sau cartus de tus...etc,astept rasp:) ms
Bravo ... Iti dorim mult Succes in Continuare...
CobraSupplies
CobraSupplies
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Location : Bucharest / Romania
Data de inscriere : 29/11/2010

http://www.tattoosupplies.ro

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de sever Mier Dec 01, 2010 6:02 pm

Smile multumesc

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de geanny Mier Dec 15, 2010 2:43 pm

salutare tuturor.am facut un tribal cu linii groase de 2cm la care am lucrat cu ace 5rl si 13M1si tus Indian, iar dupa 2-3 zile am vazut k nu a iesit complet negru si nu sunt multumit de el.Am nevoie de un sfat bun, ce ace,ce tus si daca e vreo metoda mai speciala de batut.multumesc
geanny
geanny
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 40
Location : Sibiu
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Mier Dec 15, 2010 7:23 pm

Acele care le-ai folosit sunt bune.Tusul nu cred ca il foloseste prea multa lume,mai bine te orientezi la intenze zuper black,eternal triple black chiar si kuro sumi.
La umplut trebuie sa ai rabdare si sa mergi incet,masina o tii inclinata la 45 de grade pe spate iar cursa acului sa fie cat mai mare.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de geanny Mier Dec 15, 2010 8:24 pm

am de la intenze true black.asta e bun?
geanny
geanny
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 40
Location : Sibiu
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de nick_style Joi Dec 16, 2010 7:32 pm

E bun.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de mariusik Sam Dec 18, 2010 5:40 pm

Si eu am facut cateva tribale si dupa cateva zile pareau deschise dar am observat ca la tribale (cel putin la cele care le-am facut eu) aceasta face parte din procesul normal de vindecare. Dupa ce se vindecau complet erau foarte negre. Eu am lucrat cu Talens drawing ink pt umplere iar acum folosesc triple tribal black de la eternal. La ambele a fost acelasi lucru.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de mariusik Sam Dec 18, 2010 5:51 pm

nick_style a scris:Ok,acum cateva zile mi-am achizitionat ace magnum M2,urmeaza sa-mi iau RM, pana acum foloseam doar M1 si as vrea un raspuns exact.RL se folosesc la contur,RS se folosesc la umplut si umbre dar mai rar dar si vreau sa shtiu M1 pt ce se folosesc cel mai bine si M2 pt ce se folosesc cel mai bine.Din cate am inteles RM sunt cele mai bune pt umbre dar vreau niste raspunsuri exacte Smile
Am observat ca nimeni nu a raspuns detaliat la aceste intrebari si cred ca este necesar deoarece sunt destui care ar avea nevoie de lamuriri. Eu le folosesc astfel:
M1 - sunt foarte bune pt umbre, pentru texturi de genul parului, blana, dar poti scoate efecte nenumarate in functie de cum setezi aparatul (ceata, treceri gradate etc). Eu le-am folosit si la umplere la tribale si am avut rezultate foarte bune. M1 sunt un fel de ace universale. Deasemenea le-am folosit in anumite situatii si la trasare.
M2 - le folosesc numai la umplut de obicei. Sunt la fel ca accele flat (pe care nu le am la suflet) dar cu doua randuri. Pun tusul foarte bine in piele cand vine vorba de suprafete cu culoare compacta.
RS - eu unul le folosesc mai mult la umbre. Cand vine vorba de a umple prefer sa folosesc magnumul. Am avut probleme in timpul vindecarii. Dar este posibil sa fi fost si din cauza mea.
RM - nu am lucrat cu aceste aceste ace.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de sever Sam Dec 18, 2010 11:33 pm

in general se ajunge la un moment dat sa lucrezi doar cu cateva tipuri de ace
ajungi s afaci umbre cu lineru ajungi s atrasezi cu magnum ajungi sa faci orice
acele cele mai bune sunt acele ace cu care reusesti sa faci exact ceea ce vrei , nu exista standard universal ....difera de la om la om de la mana la mana...asta explica tot

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de senzation Lun Dec 20, 2010 10:33 pm

Sever 100% deacord cu tine. Eu am asha: Contur RL5, umbre M1 9 ace, M1 15 ace , RS 9. LA tribale am un Samo ink tribal. Da nu fac tribale findca nu invat nimic din ele.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Dec 21, 2010 8:35 am

senzation a scris:Sever 100% deacord cu tine. Eu am asha: Contur RL5, umbre M1 9 ace, M1 15 ace , RS 9. LA tribale am un Samo ink tribal. Da nu fac tribale findca nu invat nimic din ele.
pana si din tribale inveti man, altfel nu ai sa reusesti niciodata sa faci o umplutura corecta. orice e bun...

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de senzation Mar Dec 21, 2010 9:45 pm

man poti face o umplutura corecta fara sa faci tribale, credema. Sunt flasuri in care trebuie sa si umpli fara a fi tribal, dar ij acelasi timp inveti si lining si shading Wink
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Dec 22, 2010 6:53 am

orice e bun. daca nu curge picura. ma refer la experienta.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de senzation Mier Dec 22, 2010 10:26 am

dap asha e Razz
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de geanny Mier Dec 22, 2010 4:00 pm

Ms pt sfaturi.Am doua aparate cred k "made in china" cu arcuri de linii, ce arcuri trebuie sa-mi iau(de pe ce site, ce model, ce tip) sa imi fac unul din ele pt umbre-umplut.pls
geanny
geanny
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 40
Location : Sibiu
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Dec 22, 2010 4:51 pm

geanny a scris:Ms pt sfaturi.Am doua aparate cred k "made in china" cu arcuri de linii, ce arcuri trebuie sa-mi iau(de pe ce site, ce model, ce tip) sa imi fac unul din ele pt umbre-umplut.pls
moi si lungi. daca iei eikon ia 18-le ca site ai la alegere....

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de mtattoo Mier Dec 29, 2010 10:44 am

Utilizez RM 5,7,11...foarte utile pt umbre fine,numai bune pt portrete Smile
RM 15 este f bun ca umplii repede,bun pt tribale Very Happy
mtattoo
mtattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Location : bucuresti
Data de inscriere : 27/12/2010

http://tatuaje-permanente.webs.com/apps/photos/

Sus In jos

DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP - Pagina 3 Empty Re: DISCUTII DESPRE TEHNICA,LINING,SHADING-MACHINE SET-UP

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum